Юридична Консультація

Яких причин достатньо для розлучення?

Які перші кроки при розлученні?

Як визначається опіка і догляд за дітьми?

Як визначається розмір аліментів?

Що таке спільне майно?

Що таке відособлене (приватне) майно?

Чи підлягають розподілу борги та інші зобов’язання?

Яких причин достатньо для розлучення?

Для розлучення не потрібна чиясь вина. Нема потреби звинувачувати чоловіка або дружину в тому, що він або вона розвалили шлюб. Такі факти, як жорстокість або перелюбство, не вимагають доведення в суді. Якщо Ви (або Ваш чоловік /дружина) більше не хочете бути в шлюбі, Ви просто вказуєте на «втрату любові та взаємної поваги».

Суд може надати за клопотанням однієї зі сторін строк на примирення. Але по закінченні такого строку шлюб буде розірвано.

Зазвичай суд не вдається до з’ясування подробиць, хто правий, а хто винен. Такого роду інформація вважається неважливою в більшості випадків, якщо це не впливає на опіку над дитиною або порушення фідуціарних обов’язків між подружжям.

Які перші кроки при розлученні?

Під розлученням розуміється розірвання шлюбу. Якщо немає неповнолітніх дітей, то розлучитися можна в органах РАЦСу.

В інших випадках тільки в судах. Розірвання шлюбу — судовий процес, за допомогою якого зареєстрований шлюб припиняється і встановлюються юридичні права й обов’язки сторін.

Щоб розпочати процедуру розлучення в Херсоні, чоловік або дружина, відомі як «позивач», подають «Позовну заяву про розірвання шлюбу». Інші документи подаються разом з позовом. Якщо є неповнолітні діти (діти у віці до 18 років), позивач повинен подати копію свідоцтва про народження дитини.

Як визначається опіка і догляд за дітьми?

Опіка над дітьми складається з двох складових: фізичної опіки та юридичної опіки. Фізичне піклування відноситься до визначення основного місця проживання дитини з одним із батьків і побачення /спілкування з іншим батьком. Часто батьки поділяють спільну фізичну опіку, де їхні діти проводять рівний час в обох батьків; це може бути досягнуто різними графіками спілкування з дітьми.

З іншого боку, юридична опіка відноситься до права і відповідальності батьків у прийнятті рішень, які впливають на здоров’я, виховання, добробут і освіту їхніх дітей.

При відсутності надзвичайних обставин, що вимагають угоди сторін, обоє батьків, як правило, мають спільну правову опіку над своїми дітьми, в результаті чого вони продовжують приймати спільні рішення, що впливають на отримання дитиною медичного обслуговування, освіти і добробуту, в тому числі, але не обмежуючись невідкладною медичною допомогою, а також їх релігійною і академічною освітою, в тому числі вибору навчального закладу.

При відсутності згоди батьків дитини про фізичну опіку, суд ухвалює рішення, виходячи з інтересів дитини.

Як визначається розмір аліментів?

Відповідно до законодавства України, батьки зобов’язані утримувати свою неповнолітню дитину (дітей). Цей обов’язок в рівній мірі відноситься до обох батьків. Подружжя має право укласти угоду про аліменти між собою. Однак суд повинен затвердити розмір аліментів своїм рішенням.

Якщо обоє з подружжя не можуть дійти згоди, то це питання буде вирішувати суд, чи повинні Ви отримувати або сплачувати аліменти, і у якому розмірі. Серед факторів, які суд буде розглядати при прийнятті рішення про стягнення аліментів, є: доходи обох подружжя; вік і потреби дітей; кількість часу, який діти проводять з кожним із батьків. Суд також візьме до уваги, наявність у подружжя на утриманні інших осіб, ( дитина від попереднього шлюбу або батьки похилого віку).

Що таке спільне майно?

Все, чим обидва подружжя володіють, може бути класифіковано і юридично характеризується як «спільно нажите майно подружжя» або «особисте майно». ЗаконодавствоУкраїни передбачає, що кожен із подружжя має право на отримання половини із загальної власності.

Спільним є все майно, розташоване в межах або за межами України, яке Ви або Ваш чоловік придбали під час шлюбу, за винятком придбаного в дар, отриманого в спадщину або приватизованого майна і т.п.

Кожен із подружжя має право на половину всього майна, яке буде розділене між сторонами в ході розгляду справи про розподіл майна, а також беруться до уваги борги й зобов’язання, щоб створити рівні умови поділу спільного майна.

Будь-який шлюбний договір повинен бути ретельно вивчений, оскільки він може анулювати або зменшити майнові інтереси.

Що таке відособлене (приватне) майно?

Особистим є майно, яке належало Вам або Вашому чоловікові до укладення шлюбу або було придбано після поділу.

Деякі подарунки та будь-який спадок, які отримав один із Вас до або під час шлюбу, визнаються особистою власністю.

Чи підлягають розподілу борги та інші зобов’язання?

Під час процесу розподілу майна всі боргові зобов’язання можна заявити до розділу. Зазвичай, борги, які Ви або Ваш чоловік придбали під час шлюбу, будуть вважатися загальними боргами. Вони можуть включати в себе борги за кредитними картками, навіть якщо кредитна карта оформлена тільки на ім’я одного із подружжя. Грошові кошти, які Ви заборгували до вступу в шлюб, є Вашим власним боргом.

Після того, як всі Ваші активи й зобов’язання будуть визначені та оцінені кількісно, Ви та Ваш чоловік в праві вирішувати, як ви хочете розділити все. Більшість пар хочуть переконатися, що в цілому розподіл рівний. Сторони можуть домовитися навіть про нерівний розподіл їх активів або зобов’язань, це їх вибір.

Якщо Ви та Ваш чоловік не можете домовитися, як розділити ваше спільне майно, суд повинен вирішити це за вас. За відсутності будь-яких застережень, ваші активи будуть розділені порівну. Окремі складнощі можуть виникнути з поділом активів і загальних зобов’язань. Тому поділ майна повинен розглядатися в кожному індивідуальному випадку.